• Holdnr
  • Kursus
  • Startdato
  • Underviser
  • Sted

Holdnr

Kursus

Startdato

Underviser

Sted

20616

Dagskolen 5 dage

Man
29.01.24 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH

Dagskolen 5 dage

Holdnr: 20616

Start: Man 29.01.24 kl. 09.00

Underviser: Rasmus Aagaard

Sted: TegneskoleKBH

20617

Dagskolen 4 dage

Man
29.01.24 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH

Dagskolen 4 dage

Holdnr: 20617

Start: Man 29.01.24 kl. 09.00

Underviser: Rasmus Aagaard

Sted: TegneskoleKBH

20752

Klassisk maleri

Tir
30.01.24 kl. 16.30

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Klassisk maleri

Holdnr: 20752

Start: Tir 30.01.24 kl. 16.30

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

20751

Klassiske tegneteknikker

Tir
30.01.24 kl. 19.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Venteliste

Klassiske tegneteknikker

Holdnr: 20751

Start: Tir 30.01.24 kl. 19.00

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

20953

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Tir
02.04.24 kl. 18.30

Filip Marcus von Buchwald

TegneskoleKBH

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Holdnr: 20953

Start: Tir 02.04.24 kl. 18.30

Underviser: Filip Marcus von Buchwald

Sted: TegneskoleKBH

20946

Oliemaleri sommerkursus

Man
01.07.24 kl. 09.00

Roberto Marchesi

TegneskoleKBH

Oliemaleri sommerkursus

Holdnr: 20946

Start: Man 01.07.24 kl. 09.00

Underviser: Roberto Marchesi

Sted: TegneskoleKBH

21059

Portrætmaleri - sommerkursus v. Xenia Michaelsen

Man
22.07.24 kl. 10.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Portrætmaleri - sommerkursus v. Xenia Michaelsen

Holdnr: 21059

Start: Man 22.07.24 kl. 10.00

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

21128

Dagskolen 4 dage

Man
26.08.24 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH

Dagskolen 4 dage

Holdnr: 21128

Start: Man 26.08.24 kl. 09.00

Underviser: Rasmus Aagaard

Sted: TegneskoleKBH

21129

Dagskolen 5 dage

Man
26.08.24 kl. 09.00

Rasmus Aagaard

TegneskoleKBH

Dagskolen 5 dage

Holdnr: 21129

Start: Man 26.08.24 kl. 09.00

Underviser: Rasmus Aagaard

Sted: TegneskoleKBH

21146

Klassisk maleri

Tir
27.08.24 kl. 16.30

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Klassisk maleri

Holdnr: 21146

Start: Tir 27.08.24 kl. 16.30

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

21145

Klassiske tegneteknikker

Tir
27.08.24 kl. 19.00

Xenia Michaelsen

TegneskoleKBH

Klassiske tegneteknikker

Holdnr: 21145

Start: Tir 27.08.24 kl. 19.00

Underviser: Xenia Michaelsen

Sted: TegneskoleKBH

21319

Sight-size 1+2

Tor
29.08.24 kl. 18.30

Christoffer Gertz & Filip Ellström

TegneskoleKBH

Sight-size 1+2

Holdnr: 21319

Start: Tor 29.08.24 kl. 18.30

Underviser: Christoffer Gertz & Filip Ellström

Sted: TegneskoleKBH

21147

Klassisk tegning efter Charles Bargue

Tor
29.08.24 kl. 18.30

Christoffer Gertz Bech

TegneskoleKBH

Klassisk tegning efter Charles Bargue

Holdnr: 21147

Start: Tor 29.08.24 kl. 18.30

Underviser: Christoffer Gertz Bech

Sted: TegneskoleKBH

21164

Croquis

Ons
04.09.24 kl. 18.00

Anna Lund Konnerup

TegneskoleKBH

Croquis

Holdnr: 21164

Start: Ons 04.09.24 kl. 18.00

Underviser: Anna Lund Konnerup

Sted: TegneskoleKBH

21197

Introduction to illustration

Ons
11.09.24 kl. 18.30

Mariyah Rahman

TegneskoleKBH

Introduction to illustration

Holdnr: 21197

Start: Ons 11.09.24 kl. 18.30

Underviser: Mariyah Rahman

Sted: TegneskoleKBH

21143

Portrættegning

Man
16.09.24 kl. 18.00

Simon Eriksen

TegneskoleKBH

Portrættegning

Holdnr: 21143

Start: Man 16.09.24 kl. 18.00

Underviser: Simon Eriksen

Sted: TegneskoleKBH

21159

Man & all his facets

Lør
12.10.24 kl. 10.00

Aljoscha Blau

TegneskoleKBH

Man & all his facets

Holdnr: 21159

Start: Lør 12.10.24 kl. 10.00

Underviser: Aljoscha Blau

Sted: TegneskoleKBH

21310

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Tir
22.10.24 kl. 18.00

Filip Marcus von Buchwald

TegneskoleKBH

Akademisk tegning efter gipsafstøbning

Holdnr: 21310

Start: Tir 22.10.24 kl. 18.00

Underviser: Filip Marcus von Buchwald

Sted: TegneskoleKBH